Warsztaty „EtnoFit” na talerzu zagościły także w województwie świętokrzyskim. W świetlicy wiejskiej w Szczukowicach kilkadziesiąt osób pod okiem Mirosława Ciołaka przygotowywało dania z elementami fit.

– Podczas dzisiejszego spotkania przygotowaliśmy carpaccio z buraka z serem feta beztłuszczowym, słonecznikiem prażonym i oliwą bazyliową. Daniem głównym był łosoś w sosie holenderskim na szparagach zielonych, a deserem nasiona chia z mango, truskawkami i jogurtem naturalnym – wymienia Mirosław Ciołak szef kuchni.

Pod wrażeniem realizacji projektu „Moda na EtnoFit”, w ramach którego odbywają się warsztaty, była przewodnicząca rady gminy Piekoszów Barbara Drogosz. – Świetny projekt, atrakcyjny, innowacyjny, pozwalający nauczyć się czegoś nowego i pokazujący, że zdrowe jedzenie również jest smaczne i może je bez problemu przygotować każdy – mówi Barbara Drogosz. – Warsztaty są naprawdę wartościowe. To czego nauczymy się tutaj, możemy później wypróbować w swoich domach – mówiły uczestniczki spotkania.