Za nami kilka realizacji z działań w ramach projektu „Przestrzeń dla młodych”.

Dwie grupy młodzieżowe ze Skałki na swoim terenie rekreacyjnym stworzyły miejsce dla najmłodszych. W tym celu zakupili i zamontowali ściankę do wspinania oraz trampolinę.

Również młodzież z Zajączkowa zrealizowała swój pomysł z organizacją sportowych zajęć oraz zabaw harcerskich. Wszyscy dobrze się bawili, a co najważniejsze – rozruszali swoje ciało w trakcie różnych sportowych działań.

--> GALERIA ZDJĘĆ <--

 

Janowskie Orlęta z Janowa oraz Skowroneczki z Rykoszyna to kolejna grupa młodych osób, które otrzymały grant w ramach projektu „Przestrzeń dla młodych”.

W sobotę 11 grudnia zakupione zostały zestawy dwóch koszy stojących do gry w. W zakupach uczestniczyli Kacper Staszewski, Stanisław Hubar oraz opiekun formalny grupy sołtys Janowa Sławomir Staszewski. – W imieniu Janowskich Orląt oraz swoim bardzo dziękujemy za przyznanie grantu. Dzięki temu będziemy mogli organizować nie tylko mecze piłki nożnej, ale od teraz również koszykówki – mówi Sławomir Staszewski.

Dziecięcy zespół ludowy ,,Skowroneczki” został założony w połowie września 2021r. W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie. Uczęszczają na niego uczniowie klasy I i II. Opiekę nad zespołem sprawują Pani Iwona Jakubowska i Pani Jolanta Hajduk. Pierwszy występ zaprezentowano na uroczystości poświęcenia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego i odebrania budynku szkoły po gruntownej modernizacji. W swoim repertuarze zespół ma opracowane piosenki na różne okoliczności. W obecnym czasie przygotowywany jest repertuar na okres przedświąteczny.

Z pozyskanych funduszy z projektu ,,Przestrzeń dla młodych” uszyto stroje dla wszystkich występujących. W ramach współpracy życzliwi rodzice i nauczycielka naszej szkoły uszyli stroje nieodpłatnie dla wszystkich członków zespołu, za co jesteśmy im wszyscy bardzo wdzięczni.

Uczniowie uczęszczają na próby zespołu według stałego planu zajęć szkoły. W najbliższym czasie uczniowie pragną dalej rozwijać swoje talenty w kierunku śpiewu i tańców ludowych, aby godnie reprezentować naszą szkołę. W przyszłości planowane jest włączenie do udziału w zespole uczniów klas starszych.

 

--> GALERIA ZDJĘĆ <--